O-svět míří do Prahy

2.10.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

O-svět míří do Prahy

V Praze se na konci prvního říjnového týdne sejdou nejlepší světoví o-běžci a generalita světového OB.

Pro závodníky jsou připraveny čtyři závody závěrečné série letošního Světového poháru, současně bude probíhat Kongres IOF. Tady jsou základní fakta:

  • Závodní program obsahuje ve čtvrtek knock-out sprint na Olympu a na Výstavišti v Praze, v pátek sprintové štafety v Praze na Petříně, v sobotu krátkou trať v Českém ráji a v neděli sprint v Mladé Boleslavi.
  • Všechny závody budou dostupné v přímém TV přenosu, páteční sprintové štafety na Petříně a nedělní finálový sprint v Mladé Boleslavi přímo na programu ČT Sport, čtvrteční vyřazovací sprint a sobotní závod na krátké trati bude možno sledovat přes internetový kanál ČT.
  • Pro diváky jsou připraveny dva závody - v sobotu krátká trať na Valdštejně (limit CHKO 600 lidí byl brzy vyprodán) a nedělní odpolední sprint v Mladé Boleslavi.
  • Přihlášeno je celkem 241 závodníků z 29 zemí, úvodní knock-out sprint poběží 198 závodníků (94 D + 104 H), na sprintové štafety je přihlášeno 37 týmů (možné maximum čtyř přihlášených využilo ČR, Norsko a Švédsko), 218 běží krátkou trať (99 D + 119 H) a 211 (99 D + 112 H) pak závěrečný sprint.
  • Na startu by měly být všechny světové hvězdy OB. Po třech sériích jsou v čele Světového poháru Tove Alexandersson (SWE) a Matthias Kyburz (SUI). Naši si zatím vedou velmi slušně - Jana Knapová je dvacátá, Vojtěch Král a Miloš Nykodým jsou na 7. resp. 18. příčce průběžného pořadí.
  • Funkcionáři mají také bohatý program, který se bude odehrávat v hotelu Pyramida v Praze. Skoro permanentně od čtvrtka bude jednat předsednictvo IOF, hlavním programem je sobotní Kongres IOF (tam budou i volby do předsednictva, kam kandiduje poměrně s velkými šancemi Dušan Vystavěl), tomu jednání bude předcházet páteční předkongresový míting. V pátek dopoledne proběhnou i dvě konference - konference o globálním rozvoji OB a mapová konference. Sejdou se i některé komise IOF.
  • Účastníci se budou do Prahy sjíždět postupně, především ve středu, ale třeba Švédi jsou v Česku už od pondělí.

« zpět