Nominačky o-reprezentace

17.4.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Nominačky o-reprezentace

V závěru týdne pokračují nominačky české o-reprezentace na květnové Mistrovství Evropy ve Švýcarsku (první část nominaček - sprint - proběhla v neděli v Jičíně).

Pro další část se naši nejlepší závodníci přesunou až na moravsko-slovenské pomezí, kde si v tamních strmých kotárech budou simulovat kopcovité terény v okolí Ticina.

Ještě předtím si ale v pátek v podvečer změří svou výkonnost na dráze atletického stadionu v Uherském Hradišti na 3000 m.

V sobotu se pokračuje krátkou tratí, centrum je u fotbalového chrámu FC Žlutava. Poběží se na mapě Baťov (1:10000, autor Bob Háj) v terénu, kde je převážně velmi dobrá průběžnost (snížená sporadickými listnatými hustníky a také v místech s popadanými stromy), viditelnost je většinou velmi dobrá, nadprůměrná členitost (část tratě probíhá v prostoru s pozůstatky umělé eroze svahu za první republiky).

V neděli je pak na pořadu klasika, běží se na Slovensku na mapě Lopeník (1:15000, mapovali Zdeněk Lenhart a Evžen Cigoš), základem je listnatý odrostlý les, kde rychlost běhu limituje jen listnatá podložka v kombinaci s prudkými svahy; průběžnost je snížená v hustnících (ty jsou většinou listnaté, zatím většinou dobře průchodné bez ostružin), prostor se skládá z údolí a hřbetů s poměrně prudkými svahy s velkým lokálním převýšením (400 - 750 m n. m.).

Na nominačky se přihlásilo velmi málo žen, běží jich jen sedm (K. Šiková, Janošíková, Kosová, Mechlová, Indráková, J. Knapová a Horčičková), mužů běží 14 (Navrátil, Schulhof, Kamenický, Kolovský, Mudrák, Sýkora, Horvát, V. Kettner, Hájek, Minář, Kubelka, Kubát, Nykodým a Král), k nim se přidala i pětice slovenských závodníků. Ze zdravotních důvodů nenastoupí Šedivý, Petržela, Hubáček a Zháňalová.

Nominační kritéria najdete na webu o-reprezentace.


« zpět