Náročný sprint na Mistrovství světa

8.3.2017 Milan Venhoda Převzato z Sekce LOB

Náročný sprint na Mistrovství světa

V náročném sprintu na Mistrovství světa se čeští reprezentanti do Top10 neprobojovali.

Dnešní sprint se jel opět za krásného slunečného počasí, tentokráte na druhou stranu od stadionu než včerejší sprintové štafety. Charakter stop byl však podobný - velmi hustá síť čárek mezi několika hlavními rolbovkami. 

Njedříve startoval závod žen a v něm byly zpočátku hodně vidět české reprezentantky - na prvním mezičase dlouho vedla Johanka Šimková, pak ji vystřídala Petra Hančová. To pochopitelně nevydrželo až do konce závodu neboť rychleji jely závodnice z červené skupiny startující až na konec startovního pole. Přesto konečné 16. místo Petry Hančové je velmi pěkné, stejně tak 19. místo Kristýny Kolínové. Hana Hančíková, která většinu sezóny nemohla závodit z důvodu zranění nicméně na MS se dokázala připravit, bohužel udělala v úvodu závodu téměř minutovou chybu a to ve sprintu znamená propad o mnoho míst, v cíli byla nakonec 21., těsně před Johankou Šimkovou na 22. místě.

Pro další titul si dojela Švédka Tove Alexandersson, která začátek závodu jela velmi suverénně a vybudovala si poměrně velký náskok, v druhé části sice "zvolnila" avšak na vítězství to stačilo (sprint vyhrála počtvrté v řadě na Mistrovstvích světa, tedy 2011, 2013, 2015 a 2017). Zbylé dvě medaile získaly stejně jako včera při sprintových štafetách Ruska Frolova (stříbro) a Finka Koskela (bronz).

Po skončení závodu žen odstartovali muži a i tady byly české barvy zpočátku dost vidět. Podobně jako v ženách však později startující červená skupina byla rychlejší a naše borce odsunula na začátek třetí desítky: 21. Škoda, 27. Horvát, 28. Laciga, 30. Argaláš.

Po celý závod se v čele držel Rus Andrey Lamov, který vedl ještě na druhé televizní kontrole, jeho náskok na Švéda Nordberga se však z počátečních 11 sekund stále ztenčoval a v cíli se nakonec radoval Švéd Ulrik Nordberg, který Lamova porazil o 2 sekundy. Další vyrovnanou dvojici tvořili Rusové Gorlanov a Veselov, kteří svedli souboj o bronz. Nakonec byl v cíli o 2 sekundy rychleji Gorlanov, který za vítězem zaostal o 13 vteřin. 

GPS tracking závodu žen a mužů

Videozáznam závodu sprintu.

Stránka s kompletními výsledky, mezičasy a odkazy na video a GPS


« zpět