Na krátké trati veteránů Láznička čtvrtý

10.7.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Na Mistrovství světa veteránů v Lotyšsku se běžela krátká trať. z více než stovky českých závodníků si nejlépe vedl Alois Láznička, který v M80 skončil čtvrtý.

V úterý se běžela kvalifikace. Tratě vedly z arény Bumbukalns, běželo se v orientačně náročném terénu v borovicovém a smrkovém lese s výbornou viditelností a průchodností, kde byly různě velké kopce a kopečky (duny). Výborně si ve své kvalifikaci vedla Romana Zabořilová (W45, která ji vyhrála), v M45 byl Radim Ondráček druhý. Do A finále krátké tratě postoupilo celkem 27 českých veteránek a veteránů.

Ve středu bylo finále krátké trati, běželo se ze stejné arény a ve stejném terénu jako kvalifikace. Tratě byly orientačně opět velmi náročné. Z českých závodníků se nejvíce dařilo stejně jako ve sprintu Aloisi Lázničkovi v kategorii M80, kde obsadil čtvrtou příčku. Na šestých místech pak doběhli Romana Zabořilová (W45) a Radim Ondráček (M45).