MS veteránů začíná v Lotyšsku

3.7.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

MS veteránů začíná v Lotyšsku

Světový šampionát veteránů se koná letos v Lotyšsku.

Centrem šampionátu je Riga. O mistrovství masters je velký zájem, na startu je téměř 3500 závodníků z celého světa, nejvíce z Finska - 673, Švédska – 575 a Norska – 378. A také přes sto veteránů z České republiky. Nejvíce obsazenou kategorií mužů je M70 s 357 účastníky, u žen je to W60 (237 závodnic).

Závodníky čeká boj o tři sady medailí.

Celý program začne v sobotu kvalifikací sprintu, která se běží v aréně Dzegužkalns (městská oblast soukromých i bytových bytů a parků v Rize, mnoho silnic a cest, převážně rovina, ale i kopcovitý park s nejvyšším kopcem v Rize – Dzeguzkalns). V neděli se běží finále sprintu (aréna Vecriga v centru Rigy), tratě povedou starým měste (Riga je středověké město zapsané do světového dědictví UNESCO), terén je převážně rovinatý, v centru města má spoustu silnic a úzkých průchodů, včetně mnoha dlážděných uliček.

Po dnu volna je v úterý kvalifikace na lesní disciplíny. Tratě povedou z arény Bumbukalns, poběží se v terénu v borovicovém a smrkovém lese s výbornou viditelností a průchodností, kde jsou různě velké kopce a kopečky (duny). Ve středu je finále krátké trati ze stejné arény a ve stejném terénu jako kvalifikace. Ve čtvrtek je den volna a poté v pátek finále klasiky v aréně Garezeri. Tratě povedou v přímořském dunovém terénu s dobrou průběžností, kde jsou různé velikosti terénních tvarů (duny).

Web šampionátu najdete zde.


« zpět