MS a MSJ MTBO - Long - druhé zlato pro Martinu Tichovskou

21.8.2015 Mirek Kalina

Dnešní třetí závod MS MTBO se uskutečnil v Liberci s centrem na lyžařském stadionu ve Vesci. Mistry světa se stali Anton Foliforov (M21), Martina Tichovská (W21), Oskar Sandberg (M20) a Darya Mikryukova (W20). Pro českou výpravu to byl opět další skvělý den - zlato pro Martinu Tichovskou a stříbro pro Václava Šnupárka. Martina Tichovská se tak stala nejúspěšnější závodníci MS v MTBO v individuálních disciplínách, 2 zlata a 1 stříbro mluví za vše.

V mužích vyhrál už druhý závod na MS Anton Foliforov (RUS) s náskokem 1:30 před Jussi Laurilou (FIN) a 1:36 před Lucou Dallavalle (ITA). Itaslký závodník tak dokompletoval na letošním MS kompletní medailovou sbírku. Naši závodníci jeli opět skvěle, ale na medaile to dnes o kousek nestačilo - Jiří Hradil 5. místo (+ 3:59), Marek Pospíšek 6. místo (+ 4:26) a Vojtěch Stránský 10. místo (+ 7:39). 3 závodníci v TOP TEN se dá určitě považovat za úspěch a v zítřejších štafetách určitě budou chtít oba naše týmy bojovat o medaile. Výsledky dalších našich závodníků - Martin Ševčík (28. místo + 16:44), Radek Laciga (31. místo + 17:59) a Vojtěch Ludvík (39. místo + 25:07).

V ženách vyhrála opět Martina Tichovská s náskokem 1:06 před Svetlanou Poverinou (RUS) a o 2:57 před Cecilia Thomasson (SWE). Martina Tichovská vedla od první radio kontroly, navíc neudělala za celý závod žádnou větší chybu. Opět skvěle zajely další 2 české závodnice - Renata Paulíčková 9. místo (+ 7:56) a Marie Březinová 10. místo (+ 9:23). Výsledky 3 našich nejlepších závodnic dávají velký potenciál pro zítřejší štafety, tak doufejme, že se jim závod povede podle jejich představ. Výsledky dalších našich závodnic - Kateřina Nováková (26. místo + 22:50), Štěpánka Staňková (34. místo + 27:43) a Naděžda Skácelová (38. místo + 31:19).

V juniorech vyhrál Oskar Sandberg (SWE) o 56 sekund před Václavem Šnupárkem, třetí skončil Antoine Vercauteren (FRA) se ztrázou 1:25. Vítězný Oskar Sanberg tedy získal medaili v každém závodě (2x zlato, 1x bronz), skvělé MS má za sebou i Vašek Šnupárek, který má doma 2 medaile (stříbro a bronz) a jeho nejhorším výsledkem bylo 6. místo ze sprintu. Výsledky dalších našich dnes moc oslnivé nebyly - Matyáš Ludvík (30. místo + 19:41), Martin Kanta (34. místo + 22:14), Jan Horák (44. místo + 38:04), Tomáš Hruška (52. místo + 55:58) a Michael Nemet (DISK).

V juniorkách vyhrála po předchozích dvou bronzech Darya Mikryukova (RUS) s luxusním náskokem 5:58 před Lou Denaix (FRA) a o 6:01 před Elvira Larsson (SWE). Medaile z juniorek v ČR nezůstala, i když ještě na předposlední radio kontrole byla Veronika Kubínová na 2.místě, pak ji podle všeho potkali technické problémy. Velmi dobře zajela Andrea Kameníková (9. místo + 17:37) je vzhledem k předcházejícím výsledkům skvělé, Veronika Kubínová skončila na 17. místě (+ 25:45), Barbora Kohoutová na 29. místě (+ 41:23).

MS MTBO bude zakončeno zítřejšími štafetami, které se konají opět v Vesci.