Mistrovství Evropy dorostu v Bělorusku

26.6.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Mistrovství Evropy dorostu v Bělorusku

Poslední červnový víkend skoro již tradičně patří Mistrovství Evropy dorostu. Letos se nejlepší evropští dorostenci sejdou na východě Běloruska, centrum je u polských hranic v Grodně.

Na startu jsou závodníci z 31 zemí, v každé kategorii poběží kolem stovky závodníků. Českou republiku reprezentují v každé kategorii vždy čtyři závodníci - D16: Anna Karlová, Markéta Mulíčková, Barbora Smolková, Vanda Vávrová; D18: Michaela Dittrichová, Tereza Chrástová, Jana Pekařová, Lucie Semíková; H16: Jakub Chaloupský, Martin Šimša, Adam Valík, Lukáš Vitebský; H18: Tomáš Janovský, Milan Malačka, Ondřej Metelka, Tomáš Zalaba; realizační tým vede Marek Cahel.

Závodníky čekají tři závody. Tím prvním bude klasická trať, která se běží v pátek. Tratě jsou připraveny v prostoru, který ještě nikdy nebyl mapován, závodníky čeká listnatý-smíšený les; terén je kopcovitý, místy je značná vrstevnicová členitost, místy naopak holé pasáže, převýšení až 60 m; porosty budou dost nepřehledné, s omezenou průběžností i viditelností. V sobotu dopoledne jsou na pořadu štafety, tratě jsou připraveny ve smíšeném lese, který je spíše plošší s množstvím jemných vrstevnicových detailů, porosty jsou opět nepřehledné, většinou je tam omezená průběžnost i viditelnost. Závěrečným závodem je sprint, který se koná přímo v hostitelském městě Grodno, běží se v městské zástavbě – historické centrum města, úzké uličky, průchody, část embarga zahrnují parky a část prostoru je novější "nehistorická" městskou zástavbu.

Na loňském MED skončili naši na 3. místě v hodnocení národů (za Finskem a Švýcarskem), letos je konkurence ještě silnější.

Web šampionátu najdete tady.


« zpět