MED v Polsku - dvě stříbra ze sprintu

3.7.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

ME dorostu v Polsku bylo zakončeno závodem ve sprintu. Česká reprezenatce získala zásluhou Terezy Janošíkové a Michala Bořánka dvě stříbrné medaile.

Závěrečný sprint se běžel v centru starého města Jaroslawi, kde byla spousta malých uliček. Tratě byly hodně krátké. Česká reprezentace získala dvě stříbra zásluhou Michala Bořánka a Terezy Janošíkové.

Bořánek zaběhl v H16 třetí nejlepší čas, ale protože nejrychlejší byl Australan Aston Key běžící v evropském šampionátu mimo soutěž, tak Michal získal stříbro, když na zlatého Francouze Guilhema Eliase ztratil 12 sekund, dvě sekundy za Bořánkem doběhl bronzový Fin Leo Matinheikki. Jan Rusin skončil na 12., Sebastian Filipek na 18. a Ondřej Volák na 29. místě.

V mladších dorostenkách si pro zlato doběhla Finka Inka Nurminen, která o 27 sekund porazila druhou Csillu Gardonyi (Maďarsko), bronz patří Švýcarce Eliane Deiniger, velmi dobře zaběhla Jana Peterová, která obsadila 8. příčku se ztrátou 26 sekund na bronz, Šárka Rückerová obsadila 14. příčku, další dvojice Anna Kochová a Eliška Hojná se podělila o 25. a 26. místo.

Ve starších dorostencích dominovali Skandinávci, vyhrál Nor Kasper Fosser o 7 sekund před Švédem Henrikem Johannessonem, dalších 6 sekund ztratil bronzový Fin Akseli Ruohola, z našich byl nejlepší Jan Bendák na 8. místě (na vítěze ztratil 36 sekund), časově těsně za ním byli se stejným časem Daniel Vandas a Otakar Hirš, kteří se podělili o 10. příčku, Tomáš Křivda obsadil 42. místo.

V D18 zůstalo zlato v Polsku zásluhou Kingy Krolik, Terka Janošíková na druhém místě za ni zaostala 19 sekund, bronzová Rumunka Agnes-Rebeka Néda měla na naší závodnici ztrátu 22 sekund. Barbora Vyhnálková skončila na 15. příčce (47. Apolena Malinová, 67. Eliška Sieglová).