Krátká trať žebříčku A

15.4.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

V neděli začal krátkou tratí letošní INOV-8 CUP žebříček A.

OK Slavia Hradec Králové uspořádal závod ze stejného centra jako den předtím noční šampionát (Bohaňka - Skála). Pro žebříčkové kategorie (a kategorie D21 a H21) si pořadatelé nechali středně členitý podhorský terén s řadou terénních tvarů, s pozůstatky po těžbě pískovce, s proměnlivou průběžností porostů. Velmi pěknou mapu připravili Tomáš Leštínský, Jan Netuka, Jan Langr). Stavitelem tratí byl Jakub Weiner, který ukázal, že stavět krátké tratě umí. Tratě byly na malém prostoru (byla výměna mapy), ale dokázaly plně využít krásu terénu. Na tratích byla změna směru a tempa, prostě middle jak má být. Společně se běžel i závod Východočeského poháru, jeho tratě ale byly v prostoru, kde se den předtím běžel noční. Ve výsledcích je celkem dost přes 1400 závodníků, pro které pořadatelé připravili velmi dobrou organizaci.

V D16A vyhrála starší žákyně Lea Martanová (VLI), která o 16 sekund porazila druhou Markétu Mulíčkovou (ABM), jen o dvě sekundy pomalejší byla třetí Ema Bulířová (TAP). V D18 si pro těsné vítězství doběhla Rozárka Vejražková (SJC), která za sebou nechala o 8 sekund druhou Adélu Vandasovou (PHK), třetí Kateřina Blažková (SJH) měla na vítězku ztrátu 30 sekund. V juniorkách si pro jasné vítězství doběhla Tereza Janošíkova (SSU), která za sebou nechala Barboru Chaloupskou (PHK) skoro o minutu, třetí Eliška Sieglová ztratila na vítězku 1:38 min. V H16A vyhrál Jakub Chaloupský (PHK), 16 sekund za ním zaostal druhý Hubert Waněk (LPU), o dalších 7 sekund zpět zůstal třetí Matěj Tkáč (TJN). V H18A s velkým náskokem vyhrál slovenský závodník Medard Féder (LCE), který o 54 sekund porazil druhého Lukáše Linka (STH), o dalších 14 sekund zpět zůstal Jáchym Coufal (ZBM). V juniorech potvrdil roli favorita Tomáš Křivda (CHC), minutu a půl za ním skončil druhý Ondřej Hlaváč (ZBM), třetí místo obsadil Ondřej Jílek (SSU) se ztrátou 2:96 min., když využil výhodného losu, když startoval dvě minuty před vítězným Křivdou. Zde poskytovaly typy her, jako jsou online hry pro hraní her, které se hrají na zařízeních a zařízeních, jako jsou notebooky, mobilní telefony a další. Mnoho z těchto friv her lze nalézt na různých webových stránkách a některé z nich jsou zdarma.

V ženách vyhrála Marie Pospíšilová (DKP), půl minuty zpět zůstala druhá Zdenka Kozáková (TBM), dalších 40 sekund zpět byla Jindra Hlavová (ZBM). V mužích slavila úspěch zkušenost - s přehledem vyhrál bývalý švýcarský reprezentant Baptiste Rollier (PHK), minutu a půl zpět zůstal druhý Jiří Bouchal (VPM), třetí skončil Martin Baier (TUR).