Klasika na Euromeetingu v Lotyšsku

24.9.2016 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Euromeeting v Lotyšsku pokračoval závodem na klasické trati. Z českých reprezentantů se do první desítky probojovali Jan Šedivý, Denisa Kosová a Jana Knapová.

Klasika se běžela opět v národním parku Gauja Rivera, tratě byly postaveny v členitém terénu, s málo cestami, ale s hodně světle zelenými hustníky.

V ženách stejně jako v páteční krátké trati vyhrála Finka Marika Teini, která vedla skoro po celou trať a v cíli měla náskok před svou krajankou Sari Anttonen 1:32 min., třetí Isia Basset (FRA) ztratila necelé tři minuty. Denisa Kosová zpočátku dost ztratila, na prvním rádiu byla až 26. se ztrátou tří minut, pak se zlepšila a v cíli obsadila čtvrté místo s odstupem 3:18 min. na vítězku. Místo za ní s odstupem půl minuty doběhla vyrovnaně běžící Jana Knapová, třetí česká reprezentantka obsadila 13. místo (+8:28).

13 Barbora Hrušková          Czech Republic      83:33 +08:28

Také závod v mužích měl stejného vítěze jako v pátek, jasně dominoval Francouz Frederic Tranchand, který sice v úvodu ztratil skoro dvě minuty, pak však běžel skvěle a v cíle měl náskok před druhým Estoncem Timo Sildem 2:45 min. a před třetím krajanem Lucasem Bassetem 2:56 min. (4. Dmitrii Nakonechnyi, 5. Vincent Coupat). Na šestém místě doběhl Jan Šedivý, který na vítězného Francouze ztratil 4:18 min. Druhý český reprezentant, který do závodu nastoupil, Daniel Hájek byl 17. (+9:32).

1 Frederic Tranchand        France              87:24 +00:00
 2 Timo Sild                 Estonia             90:09 +02:45
 3 Lucas Basset              France              90:20 +02:56
 4 Dmitrii Nakonechnyi       Russian Federation  90:23 +02:59
 5 Vincent Coupat            France              91:11 +03:47
 6 Jan Šedivý                Czech Republic      91:42 +04:18
 7 Olli Markus Taivainen     Pellon Ponsi        92:06 +04:42
 8 Sander Vaher              Estonia             92:54 +05:30