Klasika na CEYOC 2019

6.4.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Klasika na CEYOC 2019

Závodem na klasické trati pokračoval v Háji ve Slezsku Středoevropský pohár dorostu (CEYOC). Stejně jako ve sprintu dominovali Maďaři, z našich vybojoval v M16 vítězství Lukáš Vítebský.

V sobotu čekala závodníky klasika v Háji ve Slezsku (Ostrá hůrka), kde novou mapu připravili Martin Telecký, Miroslav Sikora a Bohumil Háj, závodníky čekaly tratě (stavitel Jiří Vlach) ve středně kopcovitém terénu většinou s dobrou průběžností, kde byly zbytky po 2. světové válce (jámy a zákopy včetně zřícenin opevněných obranných linií), půl lesa byla listnatá, půl jehličnatá.

V mladších dorostencích zopakoval vítězství Lukáš Vítebský, který o 9 sekund porazil druhého Jakuba Chaloupského, s dvouminutovou ztrátou byl třetí Maďar Péter Gönczi, Martin Gajda byl čtvrtý, Oldřich Kohoutek devátý a Matyáš Štrégl desátý. V mladších dorostenkách byly nejlepší Maďarky - vyhrála Rita Sárközy Rita před Viktórii Mag, s dvouminutovou ztrátou na vítězku byla třetí Markéta Mulíčková, čtvrtá skončila Tereza Fejfarová, osmá byla Ema Bulířová a o deváté místo se stejným časem podělily Dorotea Tichá a Barbora Smolková. Také ve starších dorostencích obsadili první dvě příčky Maďaři vyhrál Ferenc Jónás, se ztrátou přes tři minuty byl druhý Balázs Egei, stejně jako včera obsadil třetí místo Tomáš Janovský, Jan Gajda byl pátý, Lukáš Link sedmý a Sebastian Šafka devátý. Ve starších dorostenkách putuje vítězství do Maďarska zásluhou Dominiky Méro, druhá Michaela Dittrichová na ní ztratila 44 sekund, třetí byla Júlia Néda (HUN), čtvrtá byla Anna Kochová, šestá Jana Pekařová, sedmá Róza Vejražková, osmá Barbora Matějková a devátá Kateřina Blažková.

M16 6.40 km, 315 m, 19 kontrol
  1. Vitebský Lukáš           CZE    40:04         
  2. Chaloupský Jakub         CZE    40:13   + 0:09
  3. Gönczi Péter             HUN    42:02   + 1:58
  4. Gajda Martin             CZE    43:55   + 3:51
  5. Slomczynski Ignacy       POL    45:15   + 5:11
  6. Pompe Marek              GER    46:10   + 6:06
  7. Kunckel Konstantin       GER    46:21   + 6:17
  8. Reichenbach Anselm       GER    46:31   + 6:27
  9. Kohoutek Oldrich         CZE    47:26   + 7:22
 10. Štregl Matyáš            CZE    47:39   + 7:35

W16 4.90 km, 215 m, 15 kontrol
  1. Sárközy Rita             HUN    36:08         
  2. Mag Viktória             HUN    37:00   + 0:52
  3. Mulícková Markéta        CZE    37:54   + 1:46
  4. Fejfarová Tereza         CZE    39:01   + 2:53
  5. Zempléni Lilla           HUN    39:41   + 3:33
  6. Babic Katja              SLO    39:45   + 3:37
  7. Máramarosi Rita          HUN    40:39   + 4:31
  8. Bulírová Ema             CZE    42:41   + 6:33
  9. Tichá Dorotea            CZE    43:08   + 7:00
  9. Smolková Barbora         CZE    43:08   + 7:00
M18 8.40 km, 375 m, 20 kontrol
  1. Jónás Ferenc             HUN    50:31         
  2. Egei Balázs              HUN    53:59   + 3:28
  3. Janovský Tomáš           CZE    54:30   + 3:59
  4. Kurzyp Stanislaw         POL    55:15   + 4:44
  5. Gajda Jan                CZE    56:02   + 5:31
  6. Scheuermann Martin       GER    56:11   + 5:40
  7. Link Lukáš               CZE    56:36   + 6:05
  8. Rzenca Piotr             POL    56:41   + 6:10
  9. Šafka Sebastian          CZE    56:56   + 6:25
 10. KavcicáDomen             SLO    57:03   + 6:32
W18 6.20 km, 270 m, 16 kontrol
  1. Méro Dominika            HUN    46:27         
  2. Dittrichová Michaela     CZE    47:11   + 0:44
  3. Néda Júlia               HUN    47:29   + 1:02
  4. Kochová Anna             CZE    51:31   + 5:04
  5. Takács Szilvia           HUN    51:45   + 5:18
  6. Pekarová Jana            CZE    52:08   + 5:41
  7. Vejražková Róza          CZE    52:14   + 5:47
  8. Matejková Barbora        CZE    53:25   + 6:58
  9. Blažková Katerina        CZE    53:34   + 7:07
 10. Topor Magdalena          POL    53:52   + 7:25

« zpět