Klasika Českého poháru ve Vojtíškově

13.6.2021 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Na sobotní šampionát na krátké trati na vázal ve Vojtíškově závod Českého poháru a žebříčku A na zkrácené klasice. V elitních kategoriích si nejlépe vedli Jana Knapová a Miloš Nykodým.

Běželo se ze stejného centra ve Vojtíškově na mapě s názvem Woitzdorf (autoři stejní jako v sobotu), tratě postavili Martin Poklop a Tomáš Navrátil v terénu, který měl stejný charakter jako sobotní závod (ale přibylo dost kopců) - běželo se v horském lese v nadmořské výšce od 620 do 950 m n. m., kde bylo množství uměle vytvořených kamenných kup, k tomu pak i bažinky, balvanová pole, ve vyšších partiích také horské hustníky. Výsledky proti krátké trati se dost změnily.

V mužích vedl od začátku Miloš Nykodým (ZBM), v půlce trati ho na dvě kontroly v čele vystřídal Pavel Kubát (PHK), ale pak se opět v čele objevil Nykodým a v cíli měl náskok před Kubátem 37 sekund. Třetí skončil Tomáš Křivda (CHC) se ztrátou 2:51 min. (4. Vojtěch Sýkora, LCE, 5. Jan Petržela, PHK, 6. Martin Roudný, LPU).

15. Smola Michal             TZL8131   SKOB Zlín                75:28   + 13:05

V ženách vedla do půlky trati Tereza Janošíková (SSU), pak ji na čele vystřídala Denisa Kosová (PHK), šest závěrečných nejrychlejších mezičasů vyneslo vítězství Janě Knapové (LPU), která měla v cíli náskok před Kosovou 14 sekund a před třetí Adélou Indrákovou (ZBM) 35 sekund, čtvrtá Janošíková na vítězku ztratila 1:36 min. (4. Karolína Teplá, SHK, 6. Barbora Vyhnálková, PGP).

15. Peterová Jana            LPU0057   OK Lokomotiva Pardubice  66:37   + 9:37

V juniorech ve vyrovnaném závodě vyhrál Filip Adámek (TBM), 17 sekund za ním zaostal další závodník TBM Slovák Daniel Pompura, třetí Jiří Kostka (AOP) ztratil na vítěze 39 sekund. V juniorkách vyhrála s půlminutovým náskokem Michaela Dittrichová (LCE) před Lucií Semíkovou (KAM), třetí skončila slovenská závodnice Tamara Miklušová (ZBM) se ztrátou necelých dvou minut. V H18 byl nejlepší Lukáš Vitebský (JJN), který o 22 sekund porazil Víta Čecha (AOP), třetí Adam Urbánek (ZBM) měl ztrátu minutu a půl. V D18 vyhrála naprosto suverénně favoritka Markéta Mulíčková (ABM), na druhém a třetím místě skončily Barbora Smolková (TAP) a Ema Černá (ROU) se ztrátou více než pěti minut. V H16 si první dva ze soboty pořadí vyměnili - vyhrál Jan Strýček (PBM) o 53 sekund před Danielem Bolehovským (VSP), třetí Tomáš Kučera měl ztrátu více než tři minuty. V D16 si pro vítězství doběhla závodnice PHK Michaela Metelková, za ní skončila dvojice TUR Lea Martanová a Michaela Novotná s odstupem 1:43 resp. 2:13 min.