Klasika a krátká trať v Divčích dolech

8.9.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Žebříček B-Čechy východ skončil dvěma závody v Chocni (současně to byly i závody počítané do Východočeského poháru a do Ligy Vysočiny).

Pořadatelé z K.O.B. Choceň připravili centrum na louce v Podhradí. Běželo se v lesním komplexu západně od Chocně, kde byl v části závodního prostoru kopcovitý terén plný větších i menších údolí a rýh, v části byl terén plochý, v celém prostoru byl dobře průběžný smíšený les částečně s porostovými detaily, hustá síť komunikací. Mapy připravil Jan Sháněl. Po oba dny startovalo skoro tisíc závodníků.

V sobotu se běžela klasická trať na mapě Dívčí doly. Bylo dost chladno, v průběhu celého závodu drobně pršelo. Stavitel tratí Ondřej Pešek postavil hezké tratě, bohužel hodně dlouhé a to jak u žactva, dospělých i u některých veteránských kategorií. V mužích se pod 100 minut dostalo jen pět závodníků. Skoro celou trať vedl Petr Zvěřina, těsně před cílem však udělal dvě velké chyby a ty ho odsunuly na páté místo. Vyhrál tak Marek Prášil (SJI), který o minutu a půl porazil Petr Losman (PHK), o další půl minutu byl pomalejší Tomáš Novotný (PHK). Také v ženách slavila úspěch zkušenost. Vyhrála Martina Zvěřinová (LPU), druhá Zuzana Jedličková (SHK) za ní zaostala skoro tři minuty, třetí Lucie Benešová (SJC) měla ztrátu téměř devět minut.

10. Jirásek Michal           SHK8901 C OK Slavia Hradec Králov 106:35   + 8:59

Nedělní krátkou trať postavil Jan Sháněl na mapě Veranda, běželo se ve stejném prostoru jako v sobotu. Počasí přálo, vydrželo bez deště, bylo ideálně na běhání. V mužích byly závody opět velmi vyrovnané. Ve vedení se na trati vystřídali Tomáš Novotný (PHK), Marek Prášil (SJI) a Petr Zvěřina (LPU), nejlepšího času dosáhl Novotný, o šest sekund byl pomalejší druhý Prášil, ještě o tři sekundy pak třetí Zvěřina. V ženách skončily na prvních dvou msítech stejně jako v sobotu Martina Zvěřinová (LPU) a Zuzana Jedličková (SHK), v cíli byl mezi nimi rozdíl 2:46 min., třetí Adéla Červená (SHK) měla ztrátu na vítězku přesně 6 minut.