Juniorské soustředění ve Vracově

23.1.2018 Pavel Košárek Převzato z Sekce OB

Juniorské soustředění ve Vracově

Na první letošní soustředění zavítala juniorská reprezentace OB do Vracova.

Důvodem bylo především to, že místní terén v určitých případech vyžaduje podobný způsob navigace, jaký bude třeba při červencovém MS juniorů v Maďarsku.

V Maďarsku se bude běhat hlavně přímo a překážku budou představovat jalovcové pasáže a vrstevnicové detaily. Ve Vracově sice jalovec nenajdeme, ale vyskytuje se zde dost orientačně zajímavých hustníků. Náročný písčitý podklad nám zase nahradila souvislá sněhová pokrývka.
Každý trénink probíhal v jiné intenzitě, v pátek bylo hlavně zaměření na techniku, po sobotní klasice přišly na řadu i více kontaktní tréninky - nočák a následný stíhací middle. Výhodou soustředění bylo, že ubytování bylo přibližně 2 kilometry od lesa a tuto vzdálenost všichni využili k potřebným rozklusům a výklusům.

Pátek 19. 1. dopoledne - housenka + terénní běh:
cíl: precizní čtení detailů a využívání buzoly
tempo vrstevnicovka: volné
tempo terénní běh: stupňované, střední až vysoké
mezičasy
tracking
3drerun

Pátek 19. 1. odpoledne - vrstevnicové azimuty:
cíl: azimut a čtení vrstevnicových tvarů na postupu
tempo: volné až střední, podle navigačních schopností
mezičasy
tracking
3drerun

Sobota 20. 1. dopoledne - klasická trať:
cíl: simulace podmínek JMS, zaměřit se na komplexní výkon, dlouhé postupy přímo, zpomalení v dohledávce
tempo: střední
mezičasy
tracking
3drerun

Sobota 20. 1. podvečer - NOB bez reflexů:
cíl: využívání buzoly ještě více nutné než ve dne, volba jednoduše realizovatelných postupů
tempo: střední v závislosti na únavě z dopoledne
mezičasy
tracking
3drerun

Neděle 21. 1. dopoledne - stíhací middle dle NOB na mapě bez cest:
cíl: kontaktní trénink, vlastní uvažování a sebedůvěra při realizaci postupů (na trati falešné kontroly)
tempo: závodní
mezičasy
součet nob + middle
tracking
3drerun

A večerní program? V pátek dorazila Lenka Knapová, která na letním soustředění v Rakousku v roce 2015 provedla mezi závodníky výzkum pro svoji bakalářskou práci na téma "Souvislost osobních charakteristik a výkonu pod tlakem v orientačním běhu". Lenka seznámila s výsledky svojí práce. Zjištěné výsledky jsou obecně platné (testování proběhlo na poměrně velkém počtu osob - cca 43), bylo to zajímavé nejen pro samotné účastníky tehdejšího soustředění, ale i pro všechny ostatní. Na závěr k tématu proběhla diskuze. Peut-?tre qu'aucun autre médicament dans toute l'histoire de l'humanité n'a atteint autant de renommée (et en m?me temps, de notoriété https://edmedef.com/ ) que le Viagra. Destiné ? guérir l'impuissance, ce médicament - développé par le géant pharmaceutique Pfizer - a atteint un statut presque culte, avec des ventes de plus de centaines de milliers de pilules chaque jour dans le monde.

Evergreenem lednového soustředění bývá zveřejnění nominačních kritérií na JMS a nejinak tomu bylo i letos. O místa v týmu se poběží na přelomu května a června, jak v Čechách tak v Maďarsku.

 


« zpět