Helfenburk 2020

19.8.2020 Petr Klimpl Převzato z ČSOS

Helfenburk 2020

Třídenní čtyřetapové závody Helfenburk 2020 proběhnou pod taktovkou VŠTJ Ekonom Praha a OOB TJ Sokol Pražák u Bavorova.

V pátek odpoledne čeká skoro šest stovek přihlášených závodníků krátká trať s centrem na koupališti v Krajníčku, poběží se v terénu, kde je členitý lesní hřeben, v jižní a střední části s množstvím skalních výchozů, věží a kamenných polí, střídající se pasáže průběžného jehličnatého a listnatého lesa, prudší svahy v okolí zříceniny hradu Helfenburk, severní část je porostově rozmanitější, je tam poměrně málo cest; na mapě Helfenburk (1:10 000, autor Radim Ondáček) postavili tratě Jana Zurynková a Vláďa Kalous.

V sobotu dopoledne se závodníci budou pohybovat v těsném okolí hradu Helfenburk (ale i v něm), čeká je tam lesní sprint, který postavil Radim Ondráček na mapě Krubnefleh (1:4000), kterou i sám mapoval (skalní hřeben a svahy v okolí hradu Helfenburk, areál hradu Helfenburk). Odpoledne čeká další sprint, tentokráte v centru Bavorova (historické centrum města Bavorov a okolní zástavba rodinných domů), na mapě Bavorov (1:4000, autor Radim Ondráček) postavil tratě Nikolas Domín.

V neděli se závodníci vrátí na koupaliště v Krajníčku, čeká je klasická trať ve stejném terénu jako úvodní krátká trať - členitý lesní hřeben, v jižní a střední části s množstvím skalních výchozů, věží a kamenných polí, střídající se pasáže průběžného jehličnatého a listnatého lesa, prudší svahy v okolí zříceniny hradu Helfenburk, severní část je porostově rozmanitější, je tam poměrně málo cest; na mapě Paníhájek (1:10 000, autor Radim Ondáček) postavili tratě Líba a Míra Fantovi.

A kdo by měl patřit k favoritům? V ženách Karolína Kamenická, Martina Matějů, Ivana Fujáčková a Lucie Korpasová, v mužích Jiří Valeš, Matěj Kamenický, Luboš Matějů, Marek Prášil či Pavel Brlica.

Web závodu je tady.


« zpět