Do finále krátké trati čtyři juniorky a čtyři junioři

10.7.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Na MS juniorů v Dánsku se běžela kvalfikace na krátké trati. Do finále se probojovalo osm českých závodníků (4 juniorky, 4 junioři).

Po dnu volna byla ve středu na MS juniorů kvalifikace krátké trati (do A finále postupovalo ze tří rozběhů vždy 20 nejlepších, startovní interval byl tři minuty, dopředu se věděla startovka). Závod byl u arény Gjern Bakker, tratě byly připraveny v kopcovitém terénu s mnoha terénními detaily, v jižní části prostoru bylo kopců dost; v prostoru byl smíšený les s otevřenými plochami a plochami s rozptýlenými stromy (převážně byly pokryty trávou a vřesem), místy byl podrost, v lese bylo poměrně dost lesních cest. Tratě byly na malém prostoru, dost se křížily, byly fyzicky dost náročné, orientačně zas tak ne, ale dělat chyby se tam daly.

Z šesti českých juniorek nepostoupily dvě - Kateřina Grycová (28.) a Nikola Thýnová (té na 22. místě chyběly k postupu 4 sekundy). Skvěle zaběhly dvě naše velké naděje na dobré umístění, Tereza Janošíková a Barbora Chaloupská vyhrály naprosto přesvědčivě své rozběhy, ten třetí se stal kořistí Britky Fiony Bunn. Další naše dvojice také běžela dobře, Anna Kopecká postoupila z 9. místa a Eliška Sieglová z 12. příčky.

V juniorech vyhráli rozběhy Kasper Fosser (NOR), Aston Key (AUS) a Soren Thrane Odum (DEN). Ve finále A uvidíme i čtyři české závodníky - nejlépe si vedl Tomáš Křivda, který byl ve svém rozběhu druhý, Vít Horčička obsadil devátou příčku, Honza Gajda byl 12. a Jonáš Fencl 17., mimo postup skončili Ondřej Hlaváč (23.) a Honza Rusin (27.).