Další soustředění reprezentace OB

13.3.2019 Jan Šedivý Převzato z Sekce OB

Další soustředění reprezentace OB

Realizační tým české o-reprezentace připravil výživnou víkendovku u Dubé v okolních terénech MS 2021.

Zahajovací trénink proběhl stylově na mapě Zahájí. Už skoro tradiční noční hromaďák s velkým množstvím variant a technickou skalní pasáží všem napověděl, o čem asi další tréninky budou. Kdo si nebyl jist, definitivně procitl v pátek ráno. Kombotech zaměřený spíše na middlové techniky orientace kladl značný odpor a i nejrychlejší běžci byli rádi, že ho zvládli pod 80min. Na odpoledne připravil sprintový trenér Honza Bet Procházka dvoučlenné sprintové mix štafety ve Starých Splavech. Kombinace lesních a městských částí s dlouhými volbami, které „nerozhodovaly", ale startovní pole rozdělovaly, byla optimální a sprintovky tak byly ideálním nácvikem technických a fyzických dovedností pro tuto disciplínu.
NOB - GPS H, GPS D 
Kombotech- GPS H, GPS D
Sprintovky - GPS, mezičasy 1. a 2. úsek, mezičasy 3. a 4. úsek

Sobotní program zahájil kontrolní middle v Prysku. Trať z pera možného stavitele MS21 Radka Novotného byla sice o něco méně kopcovatější než klasické kotáry na Kokořínsku, přesto typem skal docela podobná. Dámskou trať skvěle prolétla Vendy Horčičková a mohla si tak utvrdit, že je na správné cestě k těm nejvyšším metám. V klucích se kontrolní závod většině nepovedl podle představ, a i když ukázal velmi vysokou kapacitu některých běžců, je stále na čem pracovat. Odpoledne jsme se vrátili zpět do Doks na kombotech zaměřený na longové techniky - držení směru, volba stopy, pečlivá dohledávka se závěrem na jistotu (xsprint). Nejodolnější jedinci (Dým Nykodým, Mára Minář, PK Kubelka a Pája Kubát) si dali vše v časech kolem poctivé stovečky.
Kontrolní middle - GPS H, GPS D, mezičasy
Kombotech - GPS, výsledky nezávodního xsprintu, mapa směrovka, mapa dohledávač, mapa xsprint, mapa výlet

Intervaly, poslední trénink soustřeďka se odehrál na královské mapě Kokořínska - Supí hoře. I ve značné únavě dokázali všichni skvělým přístupem vytěžit z fyzicky hodně tvrdého tréninku maximum a byla to tak zajímavá podívaná. Poslední část tréninku zachránil Honza Šidla (letos poprvé člen realizačního týmu), který ve své veteránské ledvince našel fixu a mohli jsme na poslední chvíli odklonit kousek trati, kterou obsadila velká kančí rodinka.
Intervaly - GPS


« zpět