Další pořadatelé pro rok 2021

17.1.2020 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Další pořadatelé pro rok 2021

Vyšlo Sdělení sekce OB 2/2020, v němž jsou zveřejněny výsledky 2. kola výběrového řízení na pořádání celostátních závodů v OB v roce 2021.

Květnové Mistrovství a Veteraniádu ČR ve sprintu a sprintových štafet bude pořádat DKP v městské části Praha 13 (ohraničený ulicemi Jeremiášova, Bucharova a Rozvadovská spojka), kde je mix sprintových terénů: komplex kancelářských budov, sídlištní zástavba, stará zástavba vilové čtvrti, park, nadchody a podchody frekventovaných ulic, areály škol a školek. Předchozí mapa terénu byla Hůrka z roku 2007.

Mistrovství a Veteraniádu ČR na krátké trati v červnu uspořádá SSU v prostor Vojtíškova (Vysoká, Vojtíškov, Valbeřice, úbočí Sviní hory), kde se už na mapách Boží bouda a Sviní hora běžely v roce 2005 dva závody Českého poháru. Jedná se o horský les, kde je množství uměle vytvořených kamenných kup, bažinky, balvanová pole, ve vyšších partiích horské hustníky.

Dvojzávod žebříčku B-Čechy na konci května bude pořádat DKL s prostorem Bratronice, Mostecký mlýn, Poteplí, Kyšický mlýn, Chyňavská hájovna, Bratronice, kde je zvlněný, terén, pestrý, místy houževnatý porost, hustá síť komunikací, střídavá, většinou dobrá, průběžnost, v údolích a na vrcholcích skalky a kameny, skalnaté vrcholové partie se značným převýšením. Mapa pro OB tam byla v roce 1993 s názvem Žlábek.

V kalendáři závodů na rok 2021 ještě chybí pořadatel podzimního Mistrovství a Veteraniády ČR na klasické trati.


« zpět