Český šampionát na krátké trati míří do skal

30.9.2020 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Český šampionát na krátké trati míří do skal

V sobotu proběhne další český o-šampionát - Mistrovství ČR v orientačním běhu na krátké trati.

 Pořadatelé z OK Jiskra Nový Bor připravili závod ve velmi členitém skalnatém terénu s množstvím pískovcových skal, kamenů a dalších detailů, kde je velké převýšení, jsou tam většinou dobře průběžné porosty a středně hustá síť cest. Ženy čeká trať o délce 3900 m s převýšením 295 metrů, muže pak 4600 metrů a 330 m převýšení. Tratě na mapě Borovina (hlavní kartograf Jan Picek) postavil Jaroslav Krejčí. Centrum je na louce SZ od obce Kunratice u České Kamenice.

Z loňského roku z Markoušovic obhajují tituly v ženách Denisa Kosová (2. Vendula Horčičková, 3. Monika Doležalová) a v mužích Vojtěch Král (2. Miloš Nykodým, 3. Marek Minář). Letos k favoritům patří především členové reprezentace, kteří z důvodu přípravy na světový šampionát v roce 2021 odtrénovali řadu tréninků ve skalnatých terénech a na toto mistrovství jsou tak určitě výborně připraveni.

V ženách jsou největšími favoritkami dvě nejlepší z loňského mistrovství, tedy Denisa Kosová a Vendula Horčičková, jejich největšími soupeřkami by měly být Tereza Janošíková, Lenka Mechlová, Jana Knapová a Adéla Indráková, ve skalách to hodně umí Anna Štičková, o čelní umístění určitě zabojují i další (Karolína Teplá, Petra Landovská, Tereza Čechová).

V mužích jsou největšími favority Vojtěch Král, Miloš Nykodým a Pavel Kubát, své určitě řeknou zkušení Marek Minář a Tomáš Kubelka, na svou příležitost čekají i ti mladší - především Tomáš Křivda, ale i další Jonáš Hubáček, Vojtěch Sýkora, Daniel Vandas, Otakar Hirš či Ondřej Hlaváč.

V juniorkách by se mělo rozhodnout o medailích především mezi trojicí Klára Nechanická, Jana Peterová a Sofie Šafková, ve skalách dobře běhají i Tereza Kosová a Barbora Matějková. V juniorech je hlavním favoritem Martin Roudný, jeho největšími soupeři budou Sebastian Šafka, Tomáš Janovský a Ondřej Metelka. V dorostenkách by se o zlatu mělo rozhodnout mezi dvojicí Markéta Mulíčková a Anna Karlová, za nimi je vyrovnaná skupina závodnic Michaela Dittrichová, Barbora Smolková, Adéla Vandasová, Jana Pekařová, Tereza Chrástová či Elin Martanová. V H18 je velkým favoritem Jakub Chaloupský, jeho hlavními soupeři jsou Lukáš Vítebský, Vít Čech, Adam Valík, Lukáš Richtr, Martin Šimša, Jan Rücker či Kryštof Hájek. V D16 by se o titulu mělo rozhodnout mezi triem Michaela Metelková, Ema Černá a Lea Martanová, dalšími favoritkami jsou Michaela Srbová, Kristýna Matyášová, Lucie Dittrichová a Jolana Štraitová. V mladších dorostencích je situace dost nepřehledná, z proběhlých dvou šampionátů je šest různých medailistů Jiří Donda, Daniel Bolehovský, Matěj Tkáč, Tomáš Dohnálek, Štěpán Waldhauser a Martin Kabát, ti všichni patří k aspirantům na medaile spolu s Janem Strýčkem, Martinem Gajdou a Adamem Zřídkaveselým.

První závodníci vyběhnou v 11:30 hod., pořadatelé z důvodu epidemiologické situace připravili řadu omezujících opatření, ale závody proběhnou.

Web závodu najdete tady.


« zpět