Česká liga klubů, Český pohár štafet 2018

13.1.2018 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Česká liga klubů, Český pohár štafet 2018

I v roce 2018 proběhnou celostátní soutěže štafet (Český pohár štafet) a klubů (Česká liga klubů).

Letos je připraveno celkem 9 štafetových závodů, všechny se počítají do České ligy klubů (do soutěže se počítá 6 nejvyšších bodových hodnot každého klubu). Český pohár štafet má o dva závody (M ČR sprintových štafet a M ČR klubů) méně, každé štafetě se počítají tři nejvyšší bodové hodnoty z prvních šesti závodů a k tomu se připočte bodový výsledek M ČR štafet.

Pojďme se podívat, kde se bude letos ve štafetových závodech závodit.

24. 3. 2018 - Český pohár štafet, Česká liga klubů (C), PHK
Prvním celostátním závodem v České republice je již po několik let Jarní pohár, pořádaný OK 99 Hradec Králové. V letošním roce pozvou královéhradečtí pořadatelé závodníky do Starých Nechanic, kde v prostoru Staré Nechanice, Kobylice, Prasek, Zdechovice, Budín je dobře průběžný lehce zvlněný terén s hustou sítí cest, místy jsou vegetační detaily. Předchozí mapa tohoto prostoru z roku 2004 měla název Prase(k). Pro letošní závod připravuje mapu Jan Kubát, tratě staví Radek Kubíček.

22. 4. 2018 - Český pohár štafet, Česká liga klubů (C), LCE
Dalším štafetovým závodem je Mistrovství Moravy štafet. Letos ho pořádá Slovan Luhačovice, hlavní kartograf Zdeněk Lenhart připravuje mapu v prostoru Luhačovice – Pozlovice – Petrůvka – Kladná-Žilin, centrem bude Petrůvka. Předchozí mapa v tomto terénu byla Luhačovice - Gáborka (1999). Stavitel tratí Marek Cahel má k dispozici kopcovitý terén, kde je hustá síť cest, terén má dobrou průběžnost, místy je podrost, najdou se i drobné vrstevnicové útvary.

26. 5. 2018 - Český pohár štafet, Česká liga klubů (B), LPM
Plzenští pořadatelé (OK Lokomotiva Plzeň) vybrali pro závod štafet zvlněný terén, kde je většinou velmi dobře průběžný les s velkým množstvím terénních útvarů, vzniklých ať už těžbou (lomečky, jámy, kupky) či erozní činností (rýhy, rokle); místy josu hustníkové pasáže či podmáčený terén; střední hustota komunikací. A kde to je? Prostor závodu je vymezený obcemi Horní Bříza, Třemošná, Česká Bříza a Hromnice (minulá o-mapa v tomto prostoru z roku 1986 měla název Býkovna), centrem bude Třemošná. Novou mapu připravuje Aleš Hejna, tratě staví dvojice František Kolovský a Jiří Valeš.

27. 5. 2018 - Český pohár štafet, Česká liga klubů (B), LPM
Také druhý závod dvojzávodu pořádá OK Lokomotiva Plzeň. A charakteristika závodu (prostor, centru, terén, mapař, stavitel tratí) je stejná jako o den dříve.

28. 9. 2018 - Mistrovství a Veteraniáda ČR sprintových štafet, Česká liga klubů (A), TZL
Nejmladší o-disciplína - sprintové štafety - je letos na pořadu svůj český šampionát až v podzimním termínu. Zlínští pořadatelé připraví tratě ve Zlíně na Jižních svazích, stavitel tratí Petr Pernička má k dispozici městské sídliště, kde jsou terasové zástavby, oplocené areály, podchody, víceúrovňové průchody, parky, parkové lesíky, mapu připravuje Bohumil Háj. V prostoru již byly dvě o-mapy Zlínské paseky (1992) a ZŠ Okružní (2016).

29. 9. 2018 - Český pohár štafet, Česká liga klubů (B), TZL
Centrum  Zlín, Jižní svahy-Kocanda, prostor závodu Fryšták – Racková – hlavní silnice Racková-Zlín – Zlín-Jižní svahy – Zlín-Vršava, terén má popis smíšený les, středně kopcovitý terén, rychlé čisté bukové, pomalejší hustníkové až po pomalé bukové náletové pasáže, místy erozní povrch, městské sídliště, předchozí mapa: Zlínské paseky (2004). To sdělili pořadatelé z SKOB Zlín o tomto štafetovém závodě. Vše ale může být jinak, protože závodní prostor přímo sousedí s nepřístupnou zamořenou zónu, kde je "africký mor prasat". Přestože prasat již hodně pobili, tak problém nadále přetrvává. Pořadatelé mají připravenou náhradní variantu, o které by včas informovali. V každém případě bude mapu připravovat Bohumil Háj, tratě bude stavět Barbora Krejšíková.

30. 9. 2018 - Český pohár štafet, Česká liga klubů (B), TZL
Zlínští pořadatelé chtějí pořádat i další závod štafetového víkendu ve stejném prostoru (Fryšták – Racková – hlavní silnice Racková-Zlín – Zlín-Jižní svahy – Zlín-Vršava), shromaždiště ale plánují ve Fryštáku - Vylantě. Ale problém s prasečím morem je i tam. Kde tedy stavitel tratí Michal Smola bude mít možnost postavit štafetové tratě, to teprve uvidíme.

13. 10. 2018 - Mistrovství a Veteraniáda ČR štafet, Český pohár štafet, Česká liga klubů (A), EKP+PVD
Pořadatelé z Ekonomu Praha zavítají s štafetovým šampionátem do jižních Čech, spolupořadatelem bude Sokol Pražák. Stavitelka tratí Libuše Fantová má k dispozici les, kde ještě mapa pro OB nebyla, novou mapu připravuje Radim Ondráček. Prostor závodu je vymezen obcemi Krajníčko, Koječín, Čepřovice,Záluží, Měkynec, centrem je louka na západním okraji obce Krajníčko. Závodníky čeká členitý lesní hřeben, v jižní a střední části s množstvím skalních výchozů, věží a kamenných polí, střídající se pasáže průběžného jehličnatého a listnatého lesa, prudší svahy v okolí zříceniny hradu Helfenburk, severní část je porostově rozmanitější, je tam poměrně málo cest, nadmořská výška prostoru je 530 až 660 m n. m. 

14. 10. 2018 Mistrovství a Veteraniáda ČR klubů a oblastních výběrů žactva, Česká liga klubů (A), EKP+PVD
Prestižní mistrovství se poběží ve stejném prostoru a ze stejného centra jako den předtím mistrovství štafet. Charakteristika terénu je tedy stejná, stejný je i mapař a jiný je jen stavitel tratí, je jím Radim Ondráček.

 


« zpět