Cena východních Čech 2020

26.8.2020 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Cena východních Čech 2020

Vícedenní české prázdninové závody s nejdelší nepřetržitou historií Cena východních Čech mají na poslední víkend v srpnu připraven další ročník.

Pořadatelé z OK 99 Hradec Králové zvolili za centrum louku u obce Hajnice (u Dvora Králové).

1200 závodníků čekají tři etapy v tradičním rozložení - v pátek krátká trať, v sobotu klasická trať a v neděli zkrácená klasika (letos s intervalovým startem). Po všechny tři dny se poběží v rychlém mírně zvlněném terénu s hustou sítí cest a vegetačními detaily, na řadě míst jsou kameny, na severu a východě prosotoru je prudší svah s kamennými poli. Jednotlivé etapy postavili Ondřej Metelka (E1: mapa Liščí hora - vysílač), Denisa Kosová (E2: Liščí hora - Mravenčí domky, resp. Liščí hora - Vošapelc) a Petr Losman (E3: Liščí hora - Hajnice).

V elitních kategoriích se sejde velmi slušná konkurence. V ženách patří k největším favoritkám Adéla Indráková, Tereza Čechová, Jana Knapová, Iveta Šístková, Martina Zvěřinová, Zdenka Kozáková, Kristýna Kolínová a Lucie Luštická. V mužích by o čelní umístění bojovat především Jan Mrázek, Otakar Hirš, Marek Schuster, Osvald Kozák, Petr Horvát, Martin Luštický, Jonáš Gottstein, Ondřej Semík a Polák Mikołaj Krawczyński.

Všechny potřebné informace najdete na webu závodu.


« zpět