Celostátní finále Přeboru škol

6.6.2023 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Ve středu proběhne v Terezíně celostátní finále Přeboru škol v orientačním běhu.

Pořadatelé z SKOB Roudnice nad Labem připravili centrum pro více jak pět stovek žáků základních a středních škol ve sportovním areálu u základní školy Terezín. V každé kategorii si vybojovalo právo startu z krajských finále 20 základních a 20 středních škol. Na jejich soupiskách najdeme jak velmi zkušené závodníky (někteří nás budou reprezentovat na MED, možná i na MSJ, další s OB velké zkušenosti nemají).

Tratě postavil Miroslav Duda na mapě Terezín - mezi hradbami (mapoval P. Simr). Poběží se v městské zástavbě, kde jsou pevnostní prvky (valy, tunely, příkopy...), na sportovištích a na dětských hřištích. Tratě závodu vedou v různých výškách a úrovních, některé zdi opevnění jsou hodně vysoké.

V loňském roce v Prostějově vyhrálo mezi základními školami (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) Gymnázium Turnov, 2. místo získalo Biskupské gymnázium Hradec Králové a 3. místo Gymnázium Ch. Dopplera Praha (4. Gymnázium Dobříš, 5. ZŠ Smetanova Chotěboř, 6. Gymnázium Dašická Pardubice). Ve středních školách zvítězilo Církevní gymnázium v Plzni, 2. místo obsadilo Gymnázium V. Nováka Jindřichův Hradec, 3. místo Gymnázium Zlín - Lesní čtvrť (4. Gymnázium F. X. Šaldy Liberec, 5. Biskupské gymnázium Hradec Králové, 6. Gymnázium Jihlava).

Stránky letošního finále jsou v IS ORIS.