Březnové soustředění na Malé Skále

14.3.2017 Radek Novotný Převzato z Sekce OB

Březnové soustředění na Malé Skále

Společné soustředění dospělé a juniorské reprezentace proběhlo u Turnova.

MIDDLE KALICH
Úvodní páteční middle byl vytištěný v 1:7.500, aby se upřednostnil důsledný běh podle informací před tápáním na místy hůř čitelné desítce.
Trať na omezené mapě nabídla dva rozdílné typy terénu - úvodní skály, na které byli všichni mentálně nachystaní, a potom také náročný seběh a závěrečné kontinentální traverzování. 
middle Kalich - mezičasy
GPS tracking D
GPS tracking H

LONG DRÁBOVNA
Zkrácené vítězné časy kolem 50-60 minut se nakonec celkem podařilo zrealizovat. Kromě řady postupů, které jsme pak pod taktovkou Binga večer detailně rozebrali, nabídly tratě juniorům opět i přímé srovnání s dospělými. Junioři měli s muži stejnou trať až do K20 (jen běželi motýla v jiném pořadí) a i juniorky měly převážnou část tratě totožnou s ženami.
long Drábovna - mezičasy
GPS tracking D
GPS tracking H

Sobotní odpoledne
Dospělí absolvovali pod vedením Pepy Andleho dvouapůlhodinový dril na stadionu - od do detailu rozebrané rozcvičky (kterou mnozí už nějakou dobu sami praktikují), přes cvičení na ruce a uvolnění pánve až po párové rovinky s expandery.
Junioři se mezitím vrátili na Kalich dohledávat lampiony na pětce.

SPRINT TURNOV
 Lehce domapované centrum Turnova nabídlo při poklidném nedělním dopoledni perfektní jeviště pro typický městský sprint s řadou zásadních voleb postupu.
Junioři i dospělí nastoupili na stejnou trať a možnost srovnání je tak absolutní.
Spíše než volby postupu nakonec o výsledku opět rozhodovala sprintová plynulost ve vysokém tempu. I když i tak bylo na trati několik postupů, kde se dalo ztratit/získat volbou 5-10" a pokud se někdo spálil víckrát, na čase už je to znát. Společně jsme to rozebrali hned u oběda.
sprint - mezičasy
GPS tracking D
GPS tracking H
pár fotek od Jany Omové

HROMADNÉ STARTY ZBIROHY
 Ještě naposled přes 200 výškových metrů na start a ještě naposled se ponořit mezi skalky. Všichni už v notné únavě. Motor blok budiž dokonán...
Běžely se dvě skupiny farstovaných okruhů, přičemž vždy tři okruhy z daného místa dávaly dohromady stejnou - tedy porovnatelnou - trať. To proto, že ve skalách by to jinak moc porovnat nešlo. Proto je také potřeba časy na jednom nebo dvou okruzích béčka brát jen jako informativní. hromadné starty - časy na úsecích
GPS tracking D
GPS tracking H

Víkend přinesl spoustu zajímavých výzev a impulsů pro juniory i dospělé. Společný kemp dobře splnil plánovaný účel.


« zpět