Akademické MS začalo sprintem: 7. Horvát, 8. Hančová

21.2.2018 Milan Venhoda Převzato z ČSOS

V Estonsku začalo Akademické mistrovství světa závodem ve sprintu. České výpravě se v zajímavém a vyrovnaném závodu dařilo, nejlepší byli sedmý Pert Horvát a osmá Petra Hančová.

Centrem závodů je město Tartu v JV části Estonska, vlastní závody se pak konají v okolí lyžařského a biatlonového areálu u města Haanja, asi 90 km jižně od Tartu v okolí nejvyššího estonského kopce (318 m) . Přihlášeno je 72 závodníků z 14 zemí.

Na programu je sprint, smíšené sprintové štafety, po dnu volna pak stíhačka a middle s hromadným startem.

Úvodní sprint měl první část na loukách s velmi vysokou hustotou stop, následoval dlouhý přejezd se zajímavou volbou postupu (lehce výhodnější byla pravá varianta) a závěr v lese se zamrzlými a zasněženými bažinami. Mužský závod byl velmi vyrovnaný, medailisté se vešli do 6 vteřin a ani na dalších místech nebyly rozestupy velké.  První místo nakonec vybojoval Sergei Gorlanov (RUS), který o 2 vteřiny porazil týmového kolegu Vladislava Kiseleva a o 6 vteřin třetího Nora Joergena Haugena Madsliena. Výborně jel Petr Horvát - 7. místo se ztrátou 1:14,  dobře jeli i 18. Michal Argaláš a 20. Vojtěch Matuš. Poslední ze čtveřice český reprezentantů byl Ondřej Vystavěl na 24.místě.

Meyi ženami byly rozdíly větší, jednoznačně zvítězila Anna Ulvensoeen 29 vteřin před domácí Daisy Kudre. Skvěle jela Petra Hančová - na 8. místě zaostala o pouhých 57 vteřin za vítězkou, velmi dobře dojela i Johanka Šimková - 12. místo (+1:19). Zbylé české dvojici se už tolik nedařilo: 28. Kubínová, 30. Horvátová

GPS tracking: muži , ženy