Akademici budou bojovat o medaile

1.9.2020 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Akademici budou bojovat o medaile

Ve středu a ve čtvrtek se poběží dva závody Akademického mistrovství ČR (letos nejsou díky koronaviru součástí Českých akademických her, které se vůbec neuskuteční).

Ve středu odpoledne se běží v Mohelnici (centrum v Areálu Morava kempu) sprint. Bude využita mapa Mohelnice, na které se běžel loni závod EUOC, po revizi, kterou provedli Zdeněk Janů a Zdeněk Rajnošek má mapa název Mohelnice MMXX. Stavitel tratí Dušan Vystavěl spolupracoval při tvorbě tratí s medailistou z MS ve sprintu Švýcarem Andreasem Kyburzem (připravené tratě se musely na poslední chvíli měnit kvůli rekonstrukci silnic a chodníků). Tratě povedou městem, kde jsou více či méně upravené travnaté plochy, hodně asfaltové či dlážděné plochy, chodníčky a silnice.

Ve čtvrtek se závodníci přesunou do Strážiska, kde je na dopoledne připravena krátká trať na mapě Stražisko MMXX, kterou mapovali Zdeněk Janů a Zdeněk Rajnošek. Stavitel tratí Jiří Otrusina měl k dispozici mírně kopcovitý terén, kde je smíšený les, místy čistý, místy více či méně zarostlý (po kůrovcové kalamitě jsou paseky zarostlé trávou a buřinou).

O start je mezi vysokoškoláky poměrně velký zájem, oba závody absolvuje více jak padesátka mužů a žen. A konkurence se sejde velmi dobrá. V ženách budou na startu členky reprezentačního družstva Tereza Janošíková, Adéla Indráková (ta běží jen sprint), Petra Landovská, Tereza Čechová a Barbora Chaloupská, ve veřejném závodu na stejné trati se představí Denisa Kosová (jen sprint) a Jana Knapová. V mužích lze za favority považovat především Tomáše Křivdu, Jonáše Hubáčka, Marka Mináře, Daniela Vandase, Víta Horčičku, Vojtěch Sýkoru, Ondřeje Hlaváče, Otu Hirše, Jakuba Glonka, Petra Horváta či Jiřího Valeše, ve sprintu se s nimi v kategorii Open (na stejné trati) poměří i Vojtěch Král.

Více informací je v IS ORIS.


« zpět